Sıkça Sorulan Sorular

 

Göndereceğiniz ürün fotoğraftaki ürünün aynısı mı olacak?

Ürünler fotoğrafını görmüş olduğunuz ürünlerle birebir aynıdır. Ürün görselleri profesyonel stüdyoda çekildiği için gün ışığı gibi ortamlarda ürün rengi bir miktar farklılık gösterebilir.


Üyelik şifremi unuttuysam ne yapabilirim?

Şifrenizi unuttuysanız, kurtarmak için "Üye Girişi - Şifremi unuttum" bölümüne gidebilirsiniz. Bu şekilde size, yeni şifrenizi gireceğiniz ve onaylayacağınız bir bağlantının yer aldığı bir e-posta gönderilir. Parolanız en az 8 karakterden oluşmalı, rakamlar ve harfler içermeli ve bu harflerden en az bir tanesi büyük olmalıdır.


Alışverişimi sorunsuz tamamladığımdan nasıl emin olabilirim?

Siparişinizi tamamladığınızda, size onay e-postası gönderilir. E-posta almazsanız, siparişinizle alakalı olarak info@hayuu.co adresine mail atabilirsiniz. 


Siparişimdeki herhangi bir ürünü silebilir miyim?

Evet. Siparişinizi tamamlamadığınız müddetçe istemediğiniz ürünleri alışveriş sepetinizden silebilirsiniz.


Siparişimi iptal edebilir miyim? 

Evet. Bunun için hesabınızda “Siparişlerim” bölümüne gidin.


Ürünüm kusurlu geldiyse, ne yapmalıyım? 

Aldığınız üründe bir kusur varsa, info@alkosekerleme.com adresiyle iletişime geçiniz. Atacağınız mailde ürünün kusurlu kısmının fotoğrafını ekleyip açıklama yapabilirsiniz. Değişimle ilgili yönlendirmeler mail üzerinden yapılacaktır.


Yanlış bir ürün gönderilirse, ne yapmalıyım? 

Sipariş etmediğiniz bir ürünün yanlışlıkla size gönderilmesi durumunda, info@alkosekerleme.com adresiyle iletişime geçebilirsiniz.


Kargo hizmeti için ne kadar öderim? 

Siparişlerinizde 60 TL kargo bedeli uygulacaktır.


İade süresi nedir?

Her türlü iade işlemi için süre sipariş tarihinden itibaren 14 gündür. 


İade ettiğim ürünlerin geri ödemesi ne zaman olur?

İade edilen ürünlerde, ürün tarafımıza ulaştığında ödeme iade işlemi başlatılıp, İyzico üzerinden yapılmaktadır. İşlemin tamamlanma süresi bankanıza bağlı olarak değişebilir. İade kargo ücretini sizden talep ediyoruz bu nedenle geri ödenen tutardan 60 TL'lik kargo bedeli düşmüş olacaktır. 


Ürünüm ne zaman kargoya verilir?

Hafta içi 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün içerisinde, hafta sonu verilen siparişleriniz Pazartesi günü kargoya verilmektedir. Resmi Tatillerde Kargo firmaları çalışmadığı için siparişiniz, verdiğiniz tarihi takiben ilk iş gününde kargoya verilecektir.


Gönderimin durumunu nasıl takip edebilirim?

Kargo takip bilgilerinizi eğer üyeyseniz siparişlerim sayfası üzerinden veya Aras Kargo’nun tarafınıza yolladığı SMS’lerle takip edebilirsiniz. 

Kişisel bilgilerimin gizliliği korunur mu?

Bu bilgiler satın alma işleminizi ayarlamak, uygulamak ve gerçekleştirmek için ve size ürünler hakkında bilgi sunmak için kullanılır. Tüm detayları şuradan öğrenebilirsiniz: Gizlilik ve Güvenlik.


Çevirimiçi alışveriş yapmak için siteye üye olmam gerekir mi?

Üye olmadan alışveriş yapmanız mümkün ancak daha sonra sipariş takibinizde ve siparişle ilgili iade / değişim süreçlerinin takibinde üyeliğiniz varsa işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 


Alışveriş yapmak için hangi ödeme yöntemlerini kullanabilirim?

Sitemizden İyzico güvencesiyle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Kapıda ödeme veya havale/eft ile ödeme hizmetimiz bulunmamaktadır. 


Siparişim ben adreste yokken gelirse ve teslimatı kabul edemezsem ne olur?

Anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo’nun prosedürüne göre, sizi verdiğiniz adreste bulamazlarsa not bırakıp gönderinizi 3 gün adresinizin sorumlu olduğu şubede bekletiyorlar. 3 gün içerisinde şubeden almazsanız İade işlemi başlıyor. Tarafımıza teslim edilemediği için iade gelen ürünlerin para iadeleri yapılıp siparişleriniz iptal edilmektedir.